Program


Dag


Spillested


Historie

Programhistorie

Torsdag 19. Oktober 2017

Festivalpass

Festivalpass gjelder inntreden på alle festivalens konserter fra torsdag 19.10.2017 til søndag 22.10.2017.

Alle scener
Kl. 00:00

Åpningskonsert: Jacob Young

Lillehamringen Jacob Young får æren av å sette sammen årets åpningskonsert

Kulturhuset Banken
Kl. 20:00

Fredag 20. Oktober 2017

Fredagspass

Fredagspass gjelder inntreden på alle festivalens konserter fredag 20.10.2017.

Alle scener
Kl. 00:00

Trail of souls

Slettahjell, Reiersrud og In the Country

Kulturhuset Banken
Kl. 18:30

Erik Løkra Volunteer Quartet

En kvartett hvor du kan henge deg på hvilket som helst instrument og ferden blir både spennende og bra.

Café Stift
Kl. 20:30

Bendik Hofseth Kvartett

En juvel av en konsert

1847 Brenneriet
Kl. 22:00

Susanna & the Brotherhood of Our Lady

En stemme som griper deg med ny konstellasjon

Kulturhuset Banken
Kl. 22:00

ConFusion

Jazzfusion på høyeste nivå

Café Stift
Kl. 23:30

Lørdag 21. Oktober 2017

Jam

Nattjam på Café Stift

Café Stift
Kl. 01:00

Gratis

Lørdagspass

Lørdagspass gjelder inntreden på alle festivalens konserter lørdag 21.10.2017.

Alle scener
Kl. 01:01

Talentpriskonserten

Fjorårets talentprisvinner, byens egen Ruben Gilje, i samspill med Mikhail Alperin.

Café Stift
Kl. 14:00

Sarah McKenzie

Australsk stjerneskudd topper DølaJazz

Maihaugsalen
Kl. 17:00

Maren Selvaag trio

Glitrende jazzpiano av tidligere talentprisvinner

BB Lydverket
Kl. 19:00

Arild Andersen Trio

Smakfull, levende jazz.

1847 Brenneriet
Kl. 20:00

Supernatta: Rohey

Retrofuturistisk dansbar jazz

Kulturhuset Banken
Kl. 22:00

Supernatta: Prima Vista Social Club

Heidundrande partyband

Kulturhuset Banken
Kl. 22:00

Søndag 22. Oktober 2017

Jam

Nattjam på Café Stift

Café Stift
Kl. 01:00

Gratis

Svarttrost

Vakkert og elegant

Kulturhuset Banken
Kl. 14:00

Ung Jazz

Etter en helg med intens jobbing viser UngJazzerne våre hva de kan!

Café Stift
Kl. 17:00

50,- (i døra)