Program


Dag


Spillested


Arkiv

Torsdag 19. Oktober 2017

Klossmajor

Samspill og lek i fokus

Festivalteltet
Kl. 20:00

Åpningskonsert: Jacob Young

Lillehamringen Jacob Young får æren av å sette sammen årets åpningskonsert

Kulturhuset Banken
Kl. 20:00

Kolifej!

Musikk som drar lytteren ut av den vante, hverdagslige verden

Festivalteltet
Kl. 21:00

Pre Echo

Pop og elektronikk kombinert med moderne jazz

Festivalteltet
Kl. 22:00

Fredag 20. Oktober 2017

Jentebonanza

Et knippe kvinnelige, lokale og ikke minst dyktige musikere!

Festivalteltet
Kl. 15:15

Gratis

Bakka Street Boyz

Unge talenter fra Gjøvik videregående skole

Festivalteltet
Kl. 16:15

Gratis

Rain King

Psykedelisk popband med fargerikt lydbilde

Festivalteltet
Kl. 16:45

Gratis

Thea & Marta Elise

Fargerik duo med en stor lidenskap for musikk

Festivalteltet
Kl. 17:30

Gratis

Trail of souls

Slettahjell, Reiersrud og In the Country

Kulturhuset Banken
Kl. 18:30

Krilles Manjaro

Jazzkvartett som spiller Hogne Kleibergs komposisjoner.

Festivalteltet
Kl. 20:00

Erik Løkra Volunteer Quartet

En kvartett hvor du kan henge deg på hvilket som helst instrument og ferden blir både spennende og bra.

Kiær

Upolert og omringet av tangenter

Festivalteltet
Kl. 21:00

Susanna & the Brotherhood of Our Lady

En stemme som griper deg med ny konstellasjon

Kulturhuset Banken
Kl. 22:00

Bendik Hofseth Kvartett

En juvel av en konsert

1847 Brenneriet
Kl. 22:00

Mark Herdman Quintet

Noen av Londons beste unge talenter.

Festivalteltet
Kl. 22:00

ConFusion

Jazzfusion på høyeste nivå

Lørdag 21. Oktober 2017

Jam

Nattjam på Café Stift

Café Stift
Kl. 01:00

Gratis

Lillehammer storband

Lillehammers herlige storband med variert konsert

Festivalteltet
Kl. 10:45

Gratis

Tannie

Glad musikk fra glade damer!

Festivalteltet
Kl. 12:45

Gratis
Festivalteltet
Kl. 14:00

Gratis

Talentpriskonserten

Fjorårets talentprisvinner, byens egen Ruben Gilje, i samspill med Mikhail Alperin.

Café Stift
Kl. 14:00

Nes Storband

Storband med hyllest til Monica Zetterlund

Festivalteltet
Kl. 15:00

Gratis

Stroboskop

Klassisk jazzbesetning med uventet musikk

Festivalteltet
Kl. 20:00

Arild Andersen Trio

Smakfull, levende jazz.

1847 Brenneriet
Kl. 20:00

I like to sleep

Energisk Trondheims-trio med powerjazz

Festivalteltet
Kl. 21:00

Supernatta: Prima Vista Social Club

Heidundrande partyband

Kulturhuset Banken
Kl. 22:00

Supernatta: Rohey

Retrofuturistisk dansbar jazz

Kulturhuset Banken
Kl. 22:00

Titoks

Gypsy jazz fra Estland

Festivalteltet
Kl. 22:00

Søndag 22. Oktober 2017

Jam

Nattjam på Café Stift

Café Stift
Kl. 01:00

Gratis

Svarttrost

Vakkert og elegant

Kulturhuset Banken
Kl. 14:00

Ung Jazz

Etter en helg med intens jobbing viser UngJazzerne våre hva de kan!

Café Stift
Kl. 17:00

50,- (i døra)