Program


Dag


Spillested


Arkiv

Torsdag 19. Oktober 2017

Klossmajor

Samspill og lek i fokus

Festivalteltet
Kl. 20:00

Åpningskonsert: Jacob Young

Lillehamringen Jacob Young får æren av å sette sammen årets åpningskonsert

Kulturhuset Banken, Festsalen
Kl. 20:00

Kolifej!

Musikk som drar lytteren ut av den vante, hverdagslige verden

Festivalteltet
Kl. 21:00

Pre Echo

Pop og elektronikk kombinert med moderne jazz

Festivalteltet
Kl. 22:00

Fredag 20. Oktober 2017

Jentebonanza

Et knippe kvinnelige, lokale og ikke minst dyktige musikere!

Festivalteltet
Kl. 15:15

Gratis

Bakka Street Boyz

Unge talenter fra Gjøvik videregående skole

Festivalteltet
Kl. 16:15

Gratis

Rain King

Psykedelisk popband med fargerikt lydbilde

Festivalteltet
Kl. 16:45

Gratis

Thea & Marta Elise

Fargerik duo med en stor lidenskap for musikk

Festivalteltet
Kl. 17:30

Gratis

Trail of souls

Slettahjell, Reiersrud og In the Country

Kulturhuset Banken, Festsalen
Kl. 18:30

Krilles Manjaro

Jazzkvartett som spiller Hogne Kleibergs komposisjoner.

Festivalteltet
Kl. 20:00

Erik Løkra Volunteer Quartet

En kvartett hvor du kan henge deg på hvilket som helst instrument og ferden blir både spennende og bra.

Café Stift
Kl. 20:30

Kiær

Upolert og omringet av tangenter

Festivalteltet
Kl. 21:00

Mark Herdman Quintet

Noen av Londons beste unge talenter.

Festivalteltet
Kl. 22:00

Bendik Hofseth Kvartett

En juvel av en konsert

1847 Brenneriet
Kl. 22:00

Susanna & the Brotherhood of Our Lady

En stemme som griper deg med ny konstellasjon

Kulturhuset Banken, Festsalen
Kl. 22:00

ConFusion

Jazzfusion på høyeste nivå

Café Stift
Kl. 23:30

Lørdag 21. Oktober 2017

Jam

Nattjam på Café Stift

Café Stift
Kl. 01:00

Gratis

Lillehammer storband

Lillehammers herlige storband med variert konsert

Festivalteltet
Kl. 10:45

Gratis

Tannie

Glad musikk fra glade damer!

Festivalteltet
Kl. 12:45

Gratis
Festivalteltet
Kl. 14:00

Gratis

Talentpriskonserten

Fjorårets talentprisvinner, byens egen Ruben Gilje, i samspill med Mikhail Alperin.

Café Stift
Kl. 14:00

Nes Storband

Storband med hyllest til Monica Zetterlund

Festivalteltet
Kl. 15:00

Gratis

Sarah McKenzie

Australsk stjerneskudd topper DølaJazz

Maihaugsalen
Kl. 17:00

Stroboskop

Klassisk jazzbesetning med uventet musikk

Festivalteltet
Kl. 20:00

Arild Andersen Trio

Smakfull, levende jazz.

1847 Brenneriet
Kl. 20:00

I like to sleep

Energisk Trondheims-trio med powerjazz

Festivalteltet
Kl. 21:00

Titoks

Gypsy jazz fra Estland

Festivalteltet
Kl. 22:00

Supernatta: Rohey

Retrofuturistisk dansbar jazz

Kulturhuset Banken, Festsalen
Kl. 22:00

Supernatta: Prima Vista Social Club

Heidundrande partyband

Kulturhuset Banken, Festsalen
Kl. 22:00

Søndag 22. Oktober 2017

Jam

Nattjam på Café Stift

Café Stift
Kl. 01:00

Gratis

Svarttrost

Vakkert og elegant

Kulturhuset Banken, Festsalen
Kl. 14:00

Ung Jazz

Etter en helg med intens jobbing viser UngJazzerne våre hva de kan!

Café Stift
Kl. 17:00

50,- (i døra)